Derrick és Harry Projektmenedzsment Blogja

Álláshirdetés értelmező szótár

2017. május 14. - TanacsLajos

Az álláshirdetések megfogalmazása külön művészet, nem kevésbé kifinomult és fortélyos tevékenység, mint az önéletrajzok csodálatos világa.

Következő listánkkal az informatikai álláskeresők dolgát szeretnénk megkönnyíteni: segítségünkkel könnyebben átláthatjátok, mi is vár rátok azon az ígéretesnek tűnő, csábító új munkahelyen!

18674905_s.jpg

A feladatod

Komplex rendszerek fejlesztése: Soha nem dokumentáló, egymást félévente váltó, a világ iránti gyűlöletüket átláthatatlan forráskódjukban megtestesítő pszichopaták kódjában kell túrnod.

Kiemelt kritikusságú megoldás programozása: Óránként kérdezik majd meg, kész vagy-e már.

Dinamikus, fiatal csapat szakmai vezetése: Egész nap nagyarcú, saját startupról és az esti kocsmázásról álmodozó, átlagosan két elvégzett egyetemi félévvel rendelkező szakállas csávókat kell ütnöd, hogy csináljanak már valamit.

Dokumentációk elkészítése: Dokumentációk elkészítése mások helyett.

Piacvezető szoftvertermékünk fejlesztése: 15 éve is elavult technológiai alapokon nyugvó, az architekturális összeomlás szélén egyensúlyozó szoftvergólem lélegeztetőgépen tartása.

Felhasználók támogatása: Humán felhasználói kézikönyv leszel az olvasást rangon alulinak tartó pökhendi felhasználóknak, akik csak annyit tudnak mondani, hogy "Hibát dob a rendszer, és nem tudok továbbmenni"

Amit kínálunk

Versenyképes fizetés: Csak húsz százalékkal lesz kevesebb, mint amit kapni szeretnél.

Fiatalos csapat: Munkamániás, hataloméhes szingli horda.

Családias légkör: Minden csajnak a cégben dolgozik a barátja, mindenki kibeszél mindenkit a háta mögött, és van egy akvárium néhány hallal.

Szakmai fejlődési lehetőség: Egy magát zseninek gondoló elmebeteg által életre keltett keretrendszerben kell majd dolgoznod, ahol egy mező átírása hat nap.

Változatos feladatok: Nyolc projektbe rángatnak bele egyszerre, napi ugyanennyi mítinged lesz legalább.

Rugalmas munkarend: Dolgozol munkaidőben, dolgozol munkaidőn túl, dolgozol a hétvégén, a szabadságodon, és még december 31-én délelőtt is.

Modern, lendületes munkakörnyezet: Van egy csocsóasztal meg egy xbox, amit senki nem mer használni, mert azonnal a nyakába raknának még egy projektet, ha már ennyire ráér.

Nemzetközi projektek: Valamikori gyarmatosítók és valamikori gyarmatosítottjaik között fogsz kétségbeesetten közvetíteni, egymástól 12 órányira feszülő időzónák között.

Igazi kihívás: Mélytorkos szopás.

Elvárásaink

Proaktív hozzáállás: A vezetődnek gőze sincs arról, mit csinálsz, és elvárja, hogy magadtól oldj meg mindent.

"Can-do" attitűd: A legbetegesebb elképzelésekre is azonnal bólogatnod kell.

Legyél csapatjátékos: Mások helyett fogsz dolgozni, helyetted senki, lelkesedj mindenért.

Jó kommunikációs készség: Bármekkora csúszás esetén bárkivel képes légy elhitetni, hogy ártatlan vagy és valaki más a hibás.

"Out of the box" gondolkodás: Lehetnek ötleteid, amennyiben azok tökéletesen összhangban vannak a főnököd, és az ő főnöke elképzeléseivel. De túl sok azért ne legyen, mondjuk évente egy.

Önálló munkavégzés: Kitesznek egy ügyfélhez egy olyan projektbe, ahonnan az elmúlt két hónapban mindenki felmondott. Te leszel a projektvezető, vezető fejlesztő, tesztelő és titkárnő egy személyben.

Nagy munkabírás: Meg fogsz dögleni.